Новини

У селі Мощун на Київщині зведуть перший будинок проєкту «Єврокурінь»

 Перший будинок з проєкту зведення тимчасового житла «Єврокурінь» почне монтуватись уже наступного тижня. Про це повідомив ініціатор проєкту Олексій Сатов. За його словами, у відповідь на пропозицію керівництва села були складені списки людей, які потребують негайного прихистку уже тепер, не чекаючи осені та зими. Пріорітет надавався родинам з важкими життєвими обставинами, насамперед, з маленькими дітьми, інвалідам, людям похилого віку. Ініціативна група проєкту із запропонованих варіантів обрала родину Валентини Онищенко. У них на руках маленька дитина, зруйновані хати батьків та доньки, й вони змушені тулитись в непристосованому для життя приміщенні (сараї).
 Перший будинок проєкту, за словами Олексія Сатова, фінансується тими коштами, які надійшли на благодійний рахунок та його власними збереженнями. Водночас, він сподівається, що ця пілотна споруда, її справжній, а не віртуальний вигляд, ті житлові умови та зручності, які відчують люди, нададуть поштовх для швидкої реалізації проєкту.
«Маю надію, що наша ініціатива знайде свій відгук у міжнародних донорів, українських структур та небайдужих громадян, щоб до кінця року ми змогли звести 100 будиночків у цьому селі», - говорить громадський активіст.
 Всього, за словами сільського старости Мощуна Петра Макушенка, знищено вщент понад 150 будинків, і це не враховуючи сотні зруйнованих споруд в дачних кооперативах навколо села. Уже 97 родин написали заяви на зведення тимчасового житла.
 «Якщо до осені та зими не буде вирішено проблему з проживанням, люди опиняться в критичній ситуації. Й ми дуже сподіваємося на допомогу держави, спонсорів, а особливо волонтерського проєкту «Єврокурінь». Ці дівчата та хлопці вже перевірені, адже вони одними з перших почали надавати допомогу селу. Завозили гарячі обіди, одяг і все необхідне для виживання людей», - говорить Петро Макушенко.
 Олексій Сатов стверджує, що монтування першого "Єврокуреня" може тривати до 10 днів. Зводитимуть власними силами, а також долучатимуть майбутніх власників житла та місцевих волонтерів.
Made on
Tilda