Перший будинок проєкту, за словами Олексія Сатова, фінансується тими коштами, які надійшли на благодійний рахунок та його власними збереженнями. Водночас, він сподівається, що ця пілотна споруда, її справжній, а не віртуальний вигляд, ті житлові умови та зручності, які відчують люди, нададуть поштовх для швидкої реалізації проєкту.
«Маю надію, що наша ініціатива знайде свій відгук у міжнародних донорів, українських структур та небайдужих громадян, щоб до кінця року ми змогли звести 100 будиночків у цьому селі», - говорить громадський активіст.
Всього, за словами сільського старости Мощуна Петра Макушенка, знищено вщент понад 150 будинків, і це не враховуючи сотні зруйнованих споруд в дачних кооперативах навколо села. Уже 97 родин написали заяви на зведення тимчасового житла.
«Якщо до осені та зими не буде вирішено проблему з проживанням, люди опиняться в критичній ситуації. Й ми дуже сподіваємося на допомогу держави, спонсорів, а особливо волонтерського проєкту «Єврокурінь». Ці дівчата та хлопці вже перевірені, адже вони одними з перших почали надавати допомогу селу. Завозили гарячі обіди, одяг і все необхідне для виживання людей», - говорить Петро Макушенко.
Олексій Сатов стверджує, що монтування першого "Єврокуреня" може тривати до 10 днів. Зводитимуть власними силами, а також долучатимуть майбутніх власників житла та місцевих волонтерів.